Baltieji vokiečių aviganiai: Kodėl jie tokie ypatingi?

Ar esate susižavėję baltųjų vokiečių aviganių grožiu, protu ir gyvybingumu? Mes suprantame, kodėl! Šie didingi šunys yra ne tik stulbinamai galingi ir išskirtinės išvaizdos, bet ir pasižymi švelnia dvasia bei nepaprastais protais. Jei svarstote, ar vieną iš šių neįtikėtinų gyvūnų parsivežti namo kaip augintinį, tuomet laikykitės tvirtai.

Baltieji vokiečių aviganiai yra ypatingi, nes retas baltas kailis sustiprina jų ir taip ikonišką išvaizdą. Daugelis teigia, kad jų temperamentas yra švelnesnis ir ramesnis nei GSD veislės šunų. Tai tiesiogine prasme visų vokiečių aviganių protėviai, kuriems būdingas intelektas, ištikimybė ir sargybos instinktai, o kartu jie yra puikūs šeimos draugai.

Šiame tinklaraščio įraše gilinsimės į nuostabius būdus, kuriais baltieji vokiečių aviganiai tampa puikiais kompanionais. Sužinosite, kodėl šie šuniukai visą gyvenimą dažnai vagia širdis patogiu prižiūrėjimu, papildoma ištikimybe ir neprilygstamu lojalumu. Pasiruoškite įsimylėti – metas patyrinėti, kuo būtent baltieji vokiečių aviganiai yra tokie ypatingi!

Kuo ypatingi baltieji vokiečių aviganiai?

Facebook ir Reddit socialiniuose tinkluose Facebook ir Reddit apklausus baltųjų GSD mylėtojus, savininkus ir veisėjus paaiškėjo, kad daugelis mano, jog šis šuo yra ne tik išskirtinai gražus, bet ir nepaprastai meilus. Daugelis mano, kad šie šunys pasižymi švelnesniu temperamentu ir ypač gerai sutaria su vaikais. Jie teigia, kad baltieji GSD paprastai būna gerai auklėjami, protingi ir intuityvūs.

13 priežasčių, kodėl baltieji vokiečių aviganiai yra tokie ypatingi

Kad iš tikrųjų suprastume, kodėl daugelis GSD entuziastų pirmenybę teikia baltai mūsų mėgstamos veislės versijai, turime atidžiau pažvelgti į savybes, dėl kurių šis šuo yra ypatingas.

 1. Baltasis vokiečių aviganis atsirado kaip karališkoji

Pirmosios šunų, atrodančių kaip baltieji vokiečių aviganiai, versijos užfiksuotos 1900 m. Jie priklausė Habsburgų rūmų karališkajam dvarui. Šie šunys buvo mėgstamiausi dvaro šunys, nes derėjo prie nuostabių baltų Lipicanų veislės žirgų ir kilmingų damų baltų pokylių suknelių.

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra visų GSD protėvis

Baltasis aviganis, vadinamas Greifu, yra visų šiuolaikinių vokiečių aviganių protėvis Horandas fon Grafratas. Daugiau apie tai, kad baltasis GSD iš tikrųjų yra veislių pagrindas, skaitykite mūsų straipsnyje: Baltasis vokiečių aviganis – visų GSD protėvis.

Baltųjų vokiečių aviganių entuziastė Donya Pearson Deluca mano, kad šie šunys yra labai svarbūs GSD kraujo linijoms. Ji aiškina, kad „iš tiesų baltieji GSD turėtų būti veisiami ir su kitų spalvų GSD, tai padidintų veislės įvairovę. Norėčiau, kad [skaitytojai] žinotų, jog balta spalva nėra albinizmas ir nėra susijusi su jokiomis sveikatos problemomis, pavyzdžiui, kurtumu, nes tai yra paprastas maskuojamasis genas!“

 1. Baltasis GSD yra išskirtinis universalus šuo

Baltieji vokiečių aviganiai dalijasi genetika su tradiciškai spalvotais šunimis. Dėl to jie yra puikūs darbiniai šunys, atliekantys tarnybinių šunų ir ganyklinių šunų funkcijas, taip pat fantastiški naminiai gyvūnai ir kompanionai. Trumpai tariant, jie yra puikūs universalūs šunys, tinkantys įvairiems tikslams. „Nėra abejonių, kad šie šuniukai bus puikūs kompanionai, terapiniai, tarnybiniai, paieškos ir gelbėjimo bei šeimos šunys. Štai kodėl rinkčiausi baltąjį vokiečių aviganį, o ne kitus“.

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra retas

Kadangi balta spalva yra recesyvinis genas, tik du baltieji vokiečių aviganiai gali susilaukti baltų šuniukų. Tai reiškia, kad balti vokiečių aviganiai yra gana reti. AKC įregistruoti baltieji vokiečių aviganiai yra bene rečiausi, nes šiems šunims neleidžiama varžytis parodų ringe. Darbinių linijų GSD taip pat retai veisiami balti šunys. Tačiau dvi artimai susijusios veislės – baltieji aviganiai ir baltieji šveicarų aviganiai – yra šiek tiek lengviau prieinamos. Tačiau kadangi baltieji vokiečių aviganiai nėra labai paplitę, jie gali būti gana brangūs. Daugiau informacijos rasite mūsų straipsnyje Kiek kainuoja baltasis vokiečių aviganis?

 1. Baltasis GSD pasižymi puikiu temperamentu

Daugelis baltųjų GSD mylėtojų nurodo šių šunų temperamentą kaip priežastį, dėl kurios jie tokie ypatingi. Nors vokiečių aviganiai paprastai pasižymi fantastiškai drąsiu, budriu ir pasitikinčiu savimi temperamentu, baltųjų GSD savininkai teigia, kad jų šunys yra šiek tiek ramesni ir lengvesni. Dar vienas dalykas, dėl kurio sutaria daugelis šeimininkų, yra tai, kad jų šunys yra nepaprastai meilūs ir guodžiantys kompanionai. Daugiau apie baltųjų vokiečių aviganių prigimtį galite paskaityti straipsnyje Ar baltieji vokiečių aviganiai yra agresyvūs?

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra puikus sarginis šuo

Skeptiškai nusiteikusiems žmonėms pasakysiu, kad baltieji vokiečių aviganiai taip pat gali ginti ir saugoti savo šeimą, kaip ir jų tamsūs pusbroliai. Tiesiog pažiūrėkite šį vaizdo įrašą, kuriame užfiksuota, kaip baltasis aviganis atlieka įkandimo darbą: „Ji [baltoji GSD vardu Chloja] kiekvieną naktį patruliuodavo namuose, tikrindavo kiekvieną šeimos narį. Ji net įspėdavo šeimą, kai kuris nors iš vaikų naktį ištrūkdavo iš namų“.

 1. Baltasis aviganis yra puikus šeimos šuo aktyviems namams

Baltasis vokiečių aviganis gerai žinomas kaip puikus šeimos šuo, nes mėgsta saugoti savo šeimą. Jie yra energingi šunys, todėl puikiai susitvarko su sportu ir aktyviu gyvenimo būdu. Puiki idėja – įrašyti savo baltąjį aviganį į sporto šakas, pavyzdžiui, agility, kaip šiame vaizdo įraše rodomas šuo: „Mano senelis kartais jį atsivesdavo pasiimti į darželį, ir ne kartą jis klasėje darė zoomies, ir visi vaikai tiesiog šėlo. Riaumojantis juokas ir susijaudinimas, kuris nežinojo ribų“, – Reddit naudotojas apie savo senelio baltąjį vokiečių aviganį Lighting:

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra vienas protingiausių šunų pasaulyje

Kadangi baltasis vokiečių aviganis turi tuos pačius genus kaip ir tradicinis GSD. Dėl to jis yra trečias protingiausias šuo pasaulyje. Pasak ScienceAlert.com, vokiečių aviganiai yra treti tarp „protingiausių darbinių šunų, kurie paprastai išmoksta naują komandą per mažiau nei penkias ekspozicijas ir paklūsta bent 95 proc. atvejų“. Baltųjų GSD veisėja Lorraine Wetherington rašo, kad jos šunys ne tik labai protingi, bet ir nuostabiai intuityvūs. Ji rašo:

„Mano vyras įžengė į vandenį, o Šebė iš karto priėjo prie jo, griebė už drabužių ir ištraukė. Jie yra labiau intuityvūs. Atrodo, kad jos žino, kada jūs blogai jaučiatės. Man skaudėjo dešinįjį šoną. Baltosios Šebos priėjo prie manęs ir švelniai palietė nosimis mano dešinįjį šoną. Kai jie tai darė, man neskaudėjo. Jie tarsi bandė man kažką pasakyti. Šuniukų motina šuo priėjo prie manęs, kai vieną dieną mane turėjo ištikti neepilepsijos priepuolis. Aš galėjau įsikibti į ją – ji tarsi žinojo“.

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra vienas gražiausių šunų pasaulyje

Grožis gali būti stebėtojo akimis, tačiau daugelis teigia, kad vokiečių aviganis yra vienas gražiausių šunų pasaulyje. Būkite teisūs. Com GSD užima antrąją vietą pasaulyje. Ir mažai kas gali ginčytis, kad balta spalva yra viena gražiausių ir taip nuostabios veislės spalvų. Su tuo sutinka daugelis baltos spalvos GSD mylėtojų:

„Manau, kad jie yra gražūs. Ypač mano turi mieliausią asmenybę ir gražiausią šypseną.“ – Džeris Fišeris (Jerry Fisher) socialiniame tinkle „Facebook“.

 1. Baltasis vokiečių aviganis yra labai lengvai prisitaikantis

Baltieji vokiečių aviganiai gali prisitaikyti prie įvairios aplinkos. Jie puikiai jaučiasi šaltyje ir puikiai tvarkosi karštyje, jei tik šeimininkai imasi atsargumo priemonių. Jie gali prisitaikyti prie gyvenimo ūkyje lygiai taip pat gerai kaip ir mieste. Šie šunys gali prisitaikyti beveik prie visko, jei patenkinami jų meilės, socializacijos, dresūros ir veiklos poreikiai.

 1. Baltieji aviganiai puikiai sutaria su kitais naminiais gyvūnais

Visiems šunims reikia socializacijos ir dresūros, tačiau dėl savo mielos prigimties baltieji vokiečių aviganiai paprastai puikiai sutaria su kitais gyvūnais. Šis šuo yra geras pasirinkimas auginti kartu su katėmis ir kitais šunimis. Jie gali persekioti mažesnius gyvūnus, todėl, jei turite vištų ar žiurkėnų, anksti supažindinkite šuniuką su jais ir išmokykite, kad nepersekiotų.

 1. Baltasis aviganis yra švelnesnio būdo

Pasak Katy Waldman, juodi ir tamsesni šunys žmonėms atrodo baisesni ir labiau gąsdinantys nei šviesios spalvos šunys. Taigi tiems, kurie mėgsta vokiečių aviganius, bet nenori gąsdinti visų kaimynystėje gyvenančių žmonių, balti GSD yra puikus pasirinkimas. „…Manau, kad dėl jo spalvos, nes kitų spalvų aviganiai turi kitokį atspalvį, į jį žiūrima kaip į daug švelnesnio būdo šunį.“ – Reddit vartotojas DonBoy30 rašo apie savo šunį Stefaną.

 1. Baltasis aviganis nepasižymi parodų ringo savybėmis, tačiau yra stulbinamai gražus

Kai kurie baltųjų vokiečių aviganių mylėtojai mano, kad šie šunys gali būti sveikesni už kitus GSD. Apskritai tokie šunys kaip baltieji šveicarų aviganiai yra veisiami kvadratiškesni ir neturi nuožulnios nugaros bei pernelyg ištįsusių užpakalinių kojų, kaip kai kurie parodų ringuose dalyvaujantys GSD.

Tai gali reikšti, kad kai kurių baltųjų šuniškų šunų veislės šunų gali būti mažiau klubo sąnario displazijos atvejų ir kitų sąnarių ar stuburo problemų.

„Kadangi baltiesiems GSD ilgą laiką nebuvo leidžiama dalyvauti varžybose, jie nebuvo veisiami su tokiu pat nugaros nuolydžiu. Taigi tikėkimės, kad geresnė genetika, mažiau klubo sąnario problemų. (Tikėkimės)“- Reddit vartotojas Ivory-Robin, baltojo aviganio Tatankos savininkas

Išvada

Baltasis vokiečių aviganis yra išskirtinis šuo. Šeimininkai ir šunų mylėtojai sutinka, kad jie yra šiek tiek ramesni ir ne tokie bauginančiai atrodantys kaip standartiniai GSD. Daugelis taip pat teigia, kad šie šunys yra nepaprastai meilūs ir atsidavę, trokštantys tik būti šalia savo žmonių. DEUTSCHER SCHÄFERHUND SCHWARZ