Geriausi atviro pasaulio žaidimai

zaidimu naujienosPirmasis atviro pasaulio žaidimas, kurį išbandžiau buvo The Elder Scrolls 3: Morrowind. Tada turėjau rusišką piratinę versiją, o pats rusų kalbos niekada nesimokiau, dėl to žaidimas visiškai nepatiko. Įrašiau, pamėgiginau ir ištryniau. Visus šiuos veiksmus sutalpinau į vieną pusvalandį. Po kurio laiko, praėjus maždaug metams, gavau anglišką versiją – vietinėje Rimi žaidimas kainavo vos 12 litų. Taip prasidėjo mano pažintios po atviro pasaulio žaidimus. Anksčiau nelabai surpatau kas tai yra, žaisdavau strateginius žaidimus, tokius kaip Heroes of Might & Magic, Dungeon Keeper, Warcraft 3 ar Starcraft, taip pat pliekdavau su draugais Counter Strike. Tada žaidimų naujienos nebuvo labai populiarios – turėjom du žurnalus, nespalvotą „Šokas“ ir rimtesnį „Kiberzona“, kuris turbūt daugiau nei pusę straipsnių vertė iš rusų žurnalų ir savo nieko pasiūlyti nesugebėjo, o internetas buvo lėtas, žodžiu tokio žaidimo kaip Morrowind aš girdėjęs nebuvau.

Lietuviškos žaidimų naujienos tokį tiesiog ignoravo. Taigi, pradėjau visiškai netyčia ir užsikabliavau. Praleidau Morriwinde gal pusę metų, įvykdžiau visus kvestus, gavau visus šarvus, ginklus, susikūriau muziejų savo namuose, žodžiu, šiek tiek įsijaučiau. Tada susikūriau kitą herojų ir padariau tą patį vėl. Jūs atspėjote, neturėjau aš merginos ir nelabai man jos rūpėjo, kai mano mintyse buvo vien Morrowind! Taigi, prabėgus keletui metų pasirodė tęsinys – The Elder Scrolls IV: Oblivion. Jau apie šį video žaidimą parašė turbūt visos žaidimų naujienos ir net paprasti moterų žurnalai, nes Morrowind, pasirodo, buvo hitas. Hitas, bet ne Lietuvoje. Lietuviškos zaidimu naujienos kažkodėl ignoravo šedevrą ir realiai pakalbėjęs su draugais, tuo metu, surpatau, jog tokio niekas nežino. Su Oblivion buvo kitaip – visiška karštinė, jį žaidė visi. Atviras pasaulis taip įtraukia, kad tikrą, realų pasaulį tu pamiršti, nes jis gerokai prastesnis, nuotykiai realiame pasaulyje reiškia bėdas, o ne smagumą. Taigi Morrowind ir Oblivion yra tikri šedevrai, kurių tęsinys The Elder Scrolls V: Skyrim buvo tarsi uoga ant pyrago viršaus. Tobulas iki pat smegenų, nepaisant, jog negalėjome skraidyti su drakonais. O taip norėjosi… Kiti atviro pasaulio žaidimai palikę nuostabų įspūdį: The Witcher, The Witcher 2: Assassin of Kings, The Wither 3: Wild Hunt. Pastarieji persmelkti tokio įžulaus Rytų Europos chamiškumo, kurio neturi amerikietiški The Elder Scrolls žaidimai. Aš nežaidžiau nei pirmojo nei antrojo Fallout, bet į trečią zaidimu naujienos patraukė mano dėmesį.

Tų pačių kūrėjų kaip ir Elder Scrolls, kompanijos Bethesda kūrinys padarė neišdildomą įspūdį. Kiek vėliau žaidimų naujienos pranešė, kad išleidžiamas papildymas – The New Vegas. O Šiuo metu visi laukiame Fallout 4 pasirodymo. Pasatrasis turbūt bus tikras šedevras. Dar patariu išbandyti Xbox konsolei skirtą Red Dead Redemption ir žinoma kompanijos Blizzard hitą World of Warcraft.