Ką reikia žinoti renkantis padangas automobiliui?

Nei vienas vairuotojas tikriausiai nepaneigs, kad padangos turi didelę reikšmę automobiliui. Jos užtikrina važiavimo komfortą, saugumą bei prailgina automobilio eksploatacijos laikotarpį. Patyrusiems vairuotojams retai kyla klausimų renkantis padangas. Tuo tarpu tiems, kurie ieško padangų pirmą kartą, kartais tai būna gan sudėtinga. Tad atsakysime į dažniausiai renkantis padangas iškylančius klausimus.

  • Kaip pasirinkti?

Vienas pirmųjų klausimų – kaip pasirinkti tinkamas padangas? Pirmiausia, nuspręskite ar pirksite žiemines ar vasarines (priklausomai nuo sezono) ar universalias padangas. Pastarosios tinkamos visiems metų laikams, tačiau pasižymi silpnesnėmis sukibimo su kelio danga ir kitomis savybėmis. Tuomet sužinokite, kokio dydžio padangos jums reikalingos (padangų reikalavimo žymenis rasite ant degalų bako dangtelio arba ant vairuotojo durelių). Tokias technines savybes kaip protektoriaus gylis ar jo simetriškumas pasirinkite priklausomai nuo automobilio modelio ir vairavimo būdo. Važinėjantis daugiausia miesto keliais, pakanka padangų su simetrišku protektoriumi. Įvairiais keliais ir oro sąlygomis važiuoti tiks su padangomis, kurios su asimetrišku protektoriumi. O pavyzdžiui, vairuojantiems sportinį mercedes automobilį ir mėgstantiems greitį, geriausia rinktis padangas su kryptiniu protektoriumi.

  • Kur pirkti?

Padangų parduotuvė – tai ne vienintelė vieta, kur galite įsigyti padangas. Kokybiškų, žinomų gamintojų padangų galite rasti internetinėse parduotuvėse. Na, o jei norite, kad įsigytos padangos būtų iš karto sumontuotos, užsukite į autoservisą, prekiaujantį padangomis ir teikiantį montavimo paslaugas.

  • Kokia kainos?

Padangų kaina priklauso nuo gamintojo, padangų kokybės, suteikiamos garantijos ir padangų tipo. Žinomo gamintojo padangos su kelių metų garantija savaime suprantama, kainuos daugiau. Tačiau galima rasti ir puikios kokybės padangų už žemesnes kainas. Šiuo atveju viena padanga gali kainuoti 20 eur iki 50 eur. O jei vis dėlto norite rinktis žinomą gamintoją, padangoms teks skirti dvigubai ar trigubai didesnę sumą.