Kokį sausą maistą reiktų pirkti šuniui

Perkant sausą maistą šuniui, svarbu skaityti etikėtes ant šunų maisto pakuotės. Šunų ėdalas savo sudėtyje turi turėti reikalingą kiekį baltymų, riebalų ir kilokalorijų kiekį, atkreipti dėmesį į ėdalo šėrimo normas pagal  šuns dydį ir amžių. Teisingai parinktas sausas ėdalas užtikrins jūsų augintiniui puikią savijautą ir augimą, šuo gaus reikiamą kiekį maisto medžiagų, vitaminų ir meneralų. Šeriant mažesnės energinės vertės ėdalu, jo reikės sušerti  daugiau, kad šuo gautų reikalingą dienos normą, o šeriant didelės energinės vertės ėdalu, pašaras kainuos šiek tiek brangiau, bet dienos norma bus mažesnė.

Sauso šunų pašaro kategorijos

Sausas maistas skirstomas į skirtingas kategorijas: nuo ekonominės klasės iki aukščiausios kokybės- holistinio sauso maisto. Holistinis sausas šunų maistas savo sudėtyje turi daug naudingų medžiagų, pvz: linų, sėmenų aliejų, mėlynių ekstrakto ir kt., taip užtikrinama sveika augintinių imuninė sistema.

Kaip apsaugoti alergiškus šunis?

Pirmiausia reikėtų atsisakyti viso papildomo maisto, nemaitinti šuns nuo  pietų stalo, kuomet patys pietaujate. Šunų alergija pasireiškia šiais požymiais: dažnas ir didelis kąsimasis, pleiskanoja oda, letenėlių ar  uodegos kandžiojimas. Jeigu  jūsų šuo kažkam alergiškas, jį reikia parodyti veterinarijos gydytojui, atlikęs įvairius tyrimus bus nustatytas alergenas, kuris ir sukelia alerginę reakciją. Jeigu veterinaras įtaria, kad šuo alergiškas maistui, šuniui bus paskirta dieta ir pakeistas maistas, kad sumažinti bet kokias alergines reakcijas būtinas reguliarus šuns prausimas specialiu šampūnu, naudoti gyvūnų gelius ir kremus. Odos problemų atveju duodamas ėdalas savo sudėtyje turintis Omega-3 ir Omega-6 būtiniausias riebalų rūgštis, jos padeda išlaikyti sveiką gyvūno odą.

Kodėl šuo šeriasi?

Šunų plaukų slinkimo priežastis yra: erkės, utelės ar blusos. Šie nedideli parazitai gali užkrėsti šunį, o tai sukelia niežulį ar kąsymasi, dėl to  gali pradėti slinkti plaukai. Jeigu šuo netenka plaukų kaklo ir uodegos srityse, gali turėti blusų. Taip pat egzema ar pleiskanos gali sukelti plaukų slinkimą. Biotinas yra pagrindinė maistinė medžiaga, palaikanti sveiką odą ir apsaugo nuo plaukų slinkimo.