Kokybiški radiatoriai suteikia namams jaukumo ir šilumos. Tiesa, radiatorių pasiūla nėra maža, o pirkti atsižvelgiant tik į kainą ar dizainą nebūtų protinga. Radiatoriai keičiami retai – paprastai apie naują įrangą galvojame atliekant kapitalinį būsto remontą arba įrengiant naujus namus. Šiuo atveju vienas svarbiausių kriterijų, kuriuos privalote įvertinti – atsižvelgti į radiatoriaus gamybines medžiagas. Labai svarbu pagalvoti ir apie tai, kokios galios įranga jums bus reikalinga bei kurio gamintojo radiatorius turėtumėte pasirinkti.
Radiatoriai iš aliuminio, ketaus ir plieno – ką rinktis?
Aliumininiai radiatoriai yra vienas dažniausių pasirinkimų rinkoje, naudojamas tiek senos, tiek naujos statybos namuose. Lyginant su kitais radiatoriais, aliuminio gaminiai geriausiai spinduliuoja šilumą. Kadangi šie radiatoriai yra jungiami iš sekcijų, galima sujungti ilgas radiatorių eiles. Tiesa, jų aukštis nėra taip lengvai pasirenkamas ir paprastai būna vos kelių dydžių. Svarbus šios sistemos privalumas: atsparumas korozijai, nedidelis svoris ir patraukli kaina. Deja, naudojant šiuos radiatorius, jais cirkuliuojantis vanduo negali viršyti numatyto rūgštingumo lygio, kas gali tapti problema daugelyje daugiabučių.
Ketiniai radiatoriai yra vertinami dėl savo ilgos istorijos. Šiuolaikiniai ketaus gaminiai pasižymi itin aukšta kokybe ir atsparumu rūdijimui, jų kaina nėra didelė, o efektyvumas – aukštas (lyginant su kitais tipais, ketiniai radiatoriai ilgiausiai išlaiko šilumą). Iš kitos pusės, šie gaminiai dažniausiai negali pasigirti puikia estetika ir bijo hidraulinių smūgių.
Plieniniai radiatoriai užima rinkos lyderių pozicijas. Plačios dizaino galimybės ir aukštas efektyvumas yra esminiai bruožai, leidę šiems radiatoriams užkariauti pirkėjų simpatijas. Vertinant jų skleidžiamą šilumos lygį, šis yra panašus į grindinį šildymą, tačiau plieninių radiatorių įrengimas kainuoja gerokai mažiau. Iš kitos pusės, reikėtų atsižvelgti į tai, kad, lyginant su aliumininiais radiatoriais, plieniniai nėra tokie ilgaamžiai ir greičiau susidėvi, kadangi jų sienelių storis yra mažesnis.
Kiti svarbūs niuansai
Kad radiatoriai džiugintų jus savo ilgaamžiškumu, atkreipkite dėmesį į gamintoją ir pardavėją, t. y. rinkitės rinkoje palankiai vertinamus prekių ženklus, kuriems suteikiamos kokybės garantijos. Kad išvengtumėte montavimo nesklandumų, radiatorius ir jų jungiamąsias dalis rekomenduojama pirkti vienoje parduotuvėje. Pirkdami radiatorius, iš anksto nuspręskite, kokios galios įrangos jums reikės ir, atsižvelgdami į patalpą bei jos plotą, pasirinkite atitinkamą radiatoriaus modelį bei sekcijų skaičių. Vidutiniškai skaičiuojama, kad 1 kv. m. gyvenamosios patalpos apšildyti reikia apie 100 W galios radiatoriaus.