Profesionali buhalterinė apskaita įmonėms

Buhalterinė apskaita

Kiekvienas patyręs verslininkas žino, kad buhalterinė apskaita įmonėms yra tiesiog būtina – ir ne tik dėl už šią sritį atsakingų valstybinių institucijų. Buhalterinė apskaita taip pat yra ypatingai svarbi ir dėl pačio verslo sėkmės. Trumpiau tariant, tvarkinga įmonės buhalterija gali būti prilyginama visai verslo istorijai, perteiktai skaičiuose. Todėl jei jūs vystote verslą ir visuomet norite žinoti, kokia yra tikroji jo padėtis, buhalterine apskaita turėtumėte pasirūpinti lygiai taip pat atsakingai kaip ir kitomis jūsų manymu verslui svarbiomis užduotimis. Žinoma, buhalterinės apskaitos tvarkymo atveju daugeliui verslo savininkų kyla vienas ir tas pats klausimas – kreiptis į buhalterinės apskaitos paslaugų bendrovę ar samdyti etatinį buhalterį? Nors nei vienas, nei kitas variantas nėra neteisingi, vis dėlto pastaruoju metu vis daugiau vartotojų renkasi buhalterinės apskaitos paslaugas teikiančias bendroves. Įdomu, kodėl? Pasistengsime kuo aiškiau atsakyti.

Visų pirma turėtumėte nepamiršti, kad tuomet, jei nuspręsite samdyti etatinį buhalterį, turėsite užtikrinti tinkamas darbo sąlygas. Tai reiškia, kad jums reikės parūpinti kompiuterį, telefoną, kompiuterines buhalterines programas ir kt. Visa tai tiesiogiai atsiremia į jūsų įmonės finansus. Tačiau atminkite, kad tai ne vienintelės išlaidos. Svarbiausia, kad etatiniam buhalteriui kiekvieną mėnesį turėsite mokėti nemenką atlyginimą ir jam tenkančius mokesčius. Tai sudarys dar daugiau išlaidų. Ką jau kalbėti apie buhalteriui priklausančias atostogas – juk jų metu kažkas taip pat turės rūpintis jūsų įmonės buhalterija.

Vien iš šių išvardintų aspektų matyti, kad anaiptol ne kiekvienai įmonei yra efektyvu samdyti etatinį buhalterį. Kaip bebūtų, verta įvardinti buhalterinių paslaugų privalumus. Jei domėjotės šiomis paslaugomis, turbūt netrukote pastebėti, kad buhalterines paslaugas teikiančių bendrovių yra ne viena ir ne dvi. Tai reiškia, kad kiekvienas verslo savininkas turi didelę pasirinkimo laisvę. Tokių paslaugų teikėjai taiko fiksuotą mėnesinę kainą, priklausančią nuo buhalterinių procesų apimčių, todėl jei jūsų verslas nėra didelis, galite būti tikri, kad išvengsite didelių išlaidų. Be to, tokiu atveju jums nereikės rūpintis darbo vietos sukūrimu, mokėti didelio mėnesinio atlyginimo ir jam tenkančių mokesčių.