Židiniai: Top 4 DUK

zidinio kaminasŽidiniai namuose kuria jaukumą, aplink židinį malonu susirinkti šaltais žiemos vakarais. Tad nieko nuostabaus, kad vis daugiau žmonių namuose statosi židinius. Visgi, židinių statyba yra specifinė sritis, todėl gali kilti nemažai klausimų, į dažniausiai užduodamus pabandysime ir atsakyti.

Kokie gali būti židinių stiklai?

Židinių stiklai skirstomi į du tipus: keramikinius ir karščiui atsparius. Pastarasis, suminkštėja tik prie 500 laipsnių temperatūros, todėl jį galima lankstyti ar išgaubti sferą. Tuo tarpu, keramikinis stiklas yra pagamintas ir visiškai išbaigtas gamykloje. Beje, jei jūsų židinio stiklas yra keramikinis, vertėtų atidžiai dėti malkas ir jo neperkrauti, nes krisdama malka gali išdaužti stiklą.

Kaip kūrenti židinius?

Iš pradžių židinio kaminas turi būti pašildomas, po truputį prasikurti mažomis malkutėmis, o tik vėliau galima dėti didelės malkas ir gerai išdžiovintas pliauskas. Nerekomenduojama židinio kūrenti žurnalus, kartonu, įvairiais blizgiais popieriais, nes jų sudėtyje yra cheminių priemaišų, kurios gali užteršti židinį ir kaminą.

Kaip tinkamai prižiūrėti židinį?

Mūsų senoliai sakydavo, kad židinio kamino valymui idealiausiai tinka į ugnį įmestos bulvių lupenos. Skamba juokingai, tiesa? Visgi, šiek tiek keistas patarimas nėra iš piršto laužtas, bulvių lupenos tikrai pravalo židinio kaminą. Tiesa, šių laikų specialistai be šio patarimo siūlo dar keletą: visada išvalykite židinio pelenus, jie negali susikaupti virš grotelių, nes trukdo oro cirkuliacijai, todėl židinys prasčiau dega. Tuo tarpu, židinio kaminas gali būti valomas specialiais milteliais, kurie yra periodiškai įpilami į ugnį.

Kaip valyti židinio stiklą?

Židinio stiklą galite valyti tik tada, kai kasetė yra visiškai ataušusi. Stiklas yra valomas specialiu skysčiu, kurio nesunkiai įsigysite specializuotose židinių parduotuvėse. Kita židinio stiklo valymo priemonė – šiltas vanduo su šlakeliu acto esencijos arba keliais šaukšteliais valymo miltelių. Sumaišę tirpalą, juo suvilgykite švelnaus audinio skiautelę ir atsargiai nuvalykite stiklą, kad jo nesubraižytumėte.

Ar reikalingas židiniui įdėklas į kaminą?

Jei židinį planuojate kūrenti intensyviai, židinio kaminui įdėklas yra būtinas, nes jis gerina trauką bei surenka kondensatą. O štai, jei židinys jūsų namuose labiau atlieka interjero detalės funkciją ir yra naudojamas vos du ar tris kartus per metus, židinio kaminas gali būti ir be įdėklo.